ja zivim za tebe, NAPRIJED SLOBODO MI TE VOLIMO

sve o sportskim desavanjima u svijetu i tuzli NAPRIJED SLOBODO MI TE VOLIMO,NA ISTOKU VJECNO STOJIMO,I PJESME MI TEBI PJEVAMO ,NAPRIJED SLOBODOOOOOOOOOOO,NANANANANAN,NAPRIJED SLOBODO

19.01.2008.

KOŠARKA: GRUDE - SLOBODA DITA 92:86

Sa Utakmice Sloboda Dita - Grude u Mejdanu (92:62)Košarkaši Gruda pobijedili su večeras u okviru 15. kola Lige 13 ekipu Sloboda Dite rezultatom 92:86 (30:21, 19:21, 22:26, 21:18)…

Ovo je treći poraz Tuzlaka u dosadašnjem toku prvenstva i su suštini ne donosi neku veliku štetu, jer ekipa Senada Muminovića i dalje čvrsto drži drugu poziciju na tabeli.

Ipak, prema informacijama iz štaba Slobode Dite, nezadovoljstvovlada zbog najslabije igre u ovom prvenstvu. Gruđani su, kao i u Tuzli, u prvoj četvrtini dalekometnim šutevima postigli 30 poena, što pokazuje koliko je slaba bila odbrana gostiju.

Tu je domaća ekipa stekla kapitalnu prednost. Na kraju treće četvrtine Tuzlaci su smanjili vodstvo Gruda na samo dva poena (71:69), u posljednjem dijelu su prešli u vodstvo, ali su u neizvjesnom finišu upropastili seriju napada i doživjeli su poraz.

Grude su postigle više koševa nego na zadnjim utakmicama, a toliko je Sloboda Dita protiv istog suparnika postigla u Mejdanu, s tim da su ovoga puta Gruđani postigli 24 poena više nego u Tuzli,i tako su ostvarili svoju treću uzastopnu pobjedu u posljednja tri kola lige.

Za Sloboda Ditu nije igrao zbog ozljede Ninoslav Milošević što je također jedan od razloga poraza.

U slijedećem kolu Sloboda Dita dočekuje Borac Nektara, a zanimljivo je da će prije toga s istim protivnikom igrati utakmicu četvrtine finala Kupa BiH, ali u Banjaluci.

Od ostalih susreta 15. kola do sada je završena utakmica Slavija - Zenica Čelik 92:71.